Projekt "Kreatywne myśli"

W ramach zajęć integracyjnych oraz twórczego myślenia, dzieci z najmłodszej grupy wychowawczej wzięły udział w zainicjonowanym przez wychowawcę Pana K. Studzińskiego projekcie pt. "Kreatywne myśli".

"Kreatywne myśli" to zajęcia podczas, których dzieci mają za zadanie za pomocą dwóch kartek papieru formatu A2, pęczka sznurka, jednej pary nożyczek oraz dwóch słupków plasteliny w kolorze czerwonym i żółtym stworzyć dowolny projekt. Projekt charakteryzuje się całkowitą dowolnością. Można go realizować w grupach, parach lub indywidualnie. Nie ma ograniczeń czasowych. Jedynym ogrniczeniem jest własna kreatywność i pomysłowość. Dzieci uczą się technik negocjacji, dyskusji, tworzenia czegoś z niczego, udoskonalania projektu, możliwości wykorzystywania małej ilości materiału do tworzenia niepowtarzalnych dzieł, reklamy projektu, technik zarządzania projektem oraz grupą, samodzielności. Na koniec dzieci opowiedziały o swych pracach oraz wymieniały popełnione błędy. Opowiedziały również o poszczególnych etapach pracy oraz o tym co by jeszcze zrobiły aby projekt udoskonalić, poprawić.

Koordynacja, tekst, zdjęcia: Kamil Studziński