Czy "kropka" może być odpowiedzią na nudę?
Czy "kropka" może stać się wielkim projektem?
Czy "kropka" odpowie nam na wszystkie, nurtujące nas pytania?
Na te i na wiele innych pytań postanowiliśmy sobie odpowiedzieć podczas obchodów tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dzieci przebywające na turnusie wrześniowym miały okazję wziąc udział w pakiecie zajęć wychowawczych podejmujących problematykę "KROPKI". W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, dzieci uczestniczyły w zajęciach, których przewodnim tematem była niepozorna "kropka". Zajęcia plastyczne, pogadanki, konkursy i quizy, oraz filmy edukacyjne nawiązywały do tej niepozornej acz jakże istotnej dla każdego człowieka "kropki". Malowaliśmy obraz ufoludków składający się z tysięcy punkcików, wydzieraliśmy kropki z wycinanek, wypełnialiśmy nimi kółko tworząc nasz niepowtarzalny i wyjątkowy w swoim rodzaju obraz "kropeczki", dowiedzieliśmy się jak we wszystkich językach europejskich pisze i wymawia się słowo "Kropka". Obejrzeliśmy filmiki edukacyjne poruszające problematykę "kropki" w naszym codziennym życiu i jej znaczenie dla rozwiązywania wielu spraw.

To były bardzo inspirujące i bogate wychowawczo zajęcia. Kreatywność i... Kropka! :-)

Koordynacja: K. Studziński
Współpraca: Wychowawcy grup