Narodowe Święto Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W dniu 01.03.2016 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z obchodami wspomnianego święta, dzieci z poszczególnych grup wychowawczych miały okazję uczestnictwa w specjalnie przygotowanej prelekcji (pogadance). Zajęcia na temat historii tzw. Żołnierzy Wyklętych przeprowadził wychowawca, historyk Pan mgr Kamil Studziński. Dzieci miały możliwość zapoznania się z genezą walki o wolną i niepodległą Polskę, Żołnierzy Niezłomnych, ale również mogły poznać niektóre sylwetki bohaterów. Wśród omawianych postaci znalazły się takie jak „Inka”– Danusia Siedzikówna, „Witold” rtm Witold Pilecki czy „Łupaszko” Zygmunt Szendzielarz. Na koniec zajęć dzieci obejrzały krótkie filmiki dokumentalne o czynie zbrojnym „Wyklętych”, jak również miały możliwość wysłuchania (obejrzenia) teledysków o tej tematyce.

Przygotował / koordynował: mgr Kamil Studziński

Zdjecia : A.Okrasinska