W drodze

To kolejna edycja konkursu krajoznawczego, w którym wzięli udział uczniowie ZSU nr 1 w Ciechocinku. Anna Brożyna, Nicola Dziadoszek i Karolina Cierpisz- gimnazjalistki, a raczej ich oryginalne w formie prace zdobyły uznanie jury konkursu i dziewczyny zajęły miejsca na podium.

Podróże po kraju, wyprawy znanymi i tymi mniej znanymi szlakami, miejsca, obiekty i ludzie, pasjonujące opowieści z nimi związane musiały zaskoczyć i zachwycić ewentualnego czytelnika planowanej przez organizatora - Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych publikacji. Pisane przez młodych ludzi teksty trafią być może do szerszego odbiorcy, aby ten zechciał zobaczyć nieodkryte dotąd polskie miasta, wsie, odwiedzić je, a przede wszystkim doświadczyć tożsamych fascynacji i emocji, co ich autorzy. Z tym założeniem TIK zwrócił się do uczniów szkół gimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Do konkursu zgłoszono 32 uczestników, nagrodzono 13, a wśród nich uczennice naszej szkoły, które pod opieką Lilianny Wasilkowskiej– nauczyciela geografii napisały o swoich niezapomnianych wyprawach, zdobywając kolejno miejsca:

II – Anna Brożyna (kl. III Gim.)

III – Nicola Dziadoszek (kl. II Gim.)

Wyróżnienie – Karolina Cierpisz (kl. I Gim.)

Laureatkom życzymy dalszych sukcesów!