Czy matematyka jest wszędzie?

Z odpowiedzią na to pytanie postanowiło zmierzyć się trzynaścioro uczniów naszej szkoły. W niebanalny sposób, w formie plakatu, poszukiwali wraz z opiekunami– Małgorzatą Szwajkowską i Zbigniewem Płaszczyńskim związku matematyki z innymi dziedzinami życia.

I stało się! Twórcza aktywność i oryginalność ujęcia problemu Marka Bartosza z klasy VI zostały nagrodzone II miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Matematyka jest wszędzie”.

Organizator konkursu– Zespół Szkół Specjalnych nr 9 w Łodzi skierował zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu do uczniów i nauczycieli szkół przyszpitalnych i sanatoryjnych, kierując się przede wszystkim przekonaniem, iż każdy może pokonać, zazwyczaj nieuzasadnione, ograniczenia w nauce przedmiotów ścisłych, co więcej, polubić je i utrwalić w świadomości fakt, że „matematyka jest właściwie wszędzie”.

„Każda droga jest dobra, by nasi podopieczni polubili matematykę.  Można rysować, malować, bawić się, byleby przybywało nam pasjonatów tej najbardziej fascynującej z nauk. Myślę, że do grona tychże dołączył Marek oraz cała trzynastoosobowa reprezentacja naszej szkoły”. Tak podsumował sukces Marka Bartosza jego opiekun pan Zbigniew Płaszczyński.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tekst: Beata Sobczak