ZROZUMIEĆ NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ

Dzieci  z naszej szkoły pod opieką nauczycieli i wychowawców brały udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”.

Problem niepełnosprawności może dotknąć każdego. W takich momentach trzeba na nowo uczyć się życia, usprawniać ciało i próbować przywrócić mu pełną sprawność.

Konkurs przybliżył dzieciom  tamatykę niepełnosprawności. Pomógł zrozumieć, jak ważne w pokonywaniu ograniczeń i trudności są: akceptacja, empatia, dostrzeżenie potrzeb drugiego człowieka,  a przede wszystkim zwyczajna życzliwość, przyjażń, nadzieja na coś lepszego.

Powstały ciekawe prace plastyczne i literackie świadczące o wrażliwości, tolerancji i integracji młodych twórców z osobami z niepełnosprawnością. Potwierdzeniem zaangażowania naszych uczniów w realizację założeń konkursu są nagrody i wyróżnienia przyznane im przez Organizatora-ZSS przy Uzdrowisku Goczałkowice - Zdrój.

Z radością informujemy, że

Piotr Dobrzyński zajął miejsce I, natomiast praca Karoliny Samborskiej uzyskała wyróżnienie.

Nagrodzonym  i ich opiekunom sedecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst: Maria Borowska