„Co kraj to obyczaj”

Podróże kształcą – to stwierdzenie stało się mottem wakacyjnej imprezy integracyjnej pt „Co kraj to obyczaj ”, która odbyła się w naszej placówce 21 sierpnia bieżącego roku.

Wychowankowie, z poszczególnych świetlic, przedstawili walory turystyczne i kulturowe pięciu krajów: Polski, Belgii, Grecji, Rosji i Japonii.

Uwagę skupiały piosenki opisujące podróż po Polsce i Japonii. Z dużym zainteresowaniem widzowie przyjęli występy taneczne: Zorbę, balet Jezioro Łabędzie , czy „belgijkę”, która porwała do tańca część widowni.

Impreza przyniosła oczekiwane rezultaty – dzieci przebywające na leczeniu uzdrowiskowym poprzez wspólne przygotowania i występy lepiej się poznały, potrafiły zaprezentować swoje talenty na szerszym forum, uzyskały ciekawe informacje o krajach, które „odwiedziły” podczas naszej wakacyjnej wyprawy.

Wyrazy uznania należą się wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

Koordynacja : E.Brzezicka, K.Nawrocka

Tekst : E.Brzezicka