Dzień Edukacji Narodowej

14 października upamiętnia rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Popularnie nadal jest zwany Dniem Nauczyciela.

Dzień ten uroczyście obchodony w instytucjach związanych z edukacją jest okazją do nagradzania wyróżniających się w tej dziedzinie osób. Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Minstra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze. Kuratorzy oświaty, władze samorządowe i dyrektorzy szkół również wręczają nagrody.

W tym roku nagrodę Zarządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego otrzymała Pani  mgr Ewa Wiśniewska. Nagrody dyrektora uzyskali nauczyciele i wychowawcy: mgr Katarzyna Serocka, mgr Ewa Pytel, mgr Rosita Strąk, mgr  inż. Katarzyna Nawrocka, mgr Renata Aleksandrowicz, mgr Krystyna Ołtarzewska, mgr Renata Czyżewska oraz pracownik działu administracji szkoły- Pani mgr Renata Jankowska. Pani mgr Ewa Giza otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Jak co roku spotkaliśmy się na uroczystej akademii. Wśród zaproszonych gości byli Nauczyciele-emeryci naszej szkoły oraz dyrektor Szpitala Uzdrowiskowego nr 3 im. dr Markiewicza- Pani Z. Kościukiewicz. Chwile refleksji, zadumy nad rangą zawodu nauczyciela- wychowawcy pięknie ozdobili swoimi występami nasi Uczniowie. Zaprosili nas do wspaniałego  "Ogrodu wdzięczności" pełnego pięknej muzyki, poezji, piosenki i uśmiechu.

_________________________________________________________________________________________________

Opracował, wprowadził: admin.