Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia Mikołaj odwiedził dzieci i młodzież z  Zespolu Szkół  nr 1 w Ciechocinku.

 

Mali kuracjusze przygotowali program artystyczny dla gościa. Były piosenki i wierszyki, a od św. Mikołaja cukierki i prezenty dla wszystkich. Mikołaj przywiózł także paczkę z Torunia, prezent od Urzędu Marszałkowskiego z interesującymi i ciekawymi grami planszowymi. Dzieci długo jeszcze wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zaglądały przez okno z nadzieją, że jeszcze zobaczą czerwoną postać i pomachają mu na pożegnanie.
Koordynator: A. Okrasińska, A. Vogel , K. Studzieński.

Zdjęcia: M. Rymar-Rudzińska, A.Okrasinska

Tekst: A. Vogel

Wprowadziła: A. Okrasińska


 

Dnia 6 grudnia Samorząd Uczniowski wraz z dziećmi klas 0,I-III oraz przedszkolakami przygotował  apel z okazji ,,Mikołajek". W słowno-muzycznym przedstawieniu artyści przybliżyli koleżankom i kolegom tradycje mikołajkowe  w różnych krajach i wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Po apelu odbył się konkurs plastyczny, w którym wzięli udział  uczniowie wszystkich klas. Prace zostały  wyeksponowane na korytarzu szkolnym i ocenione.
Dla najmłodszych mikołajkową atrakcją było przedstawienie pacynkowe ,,Księżniczka na ziarnku grochu". Maciej Andryszewski, uczeń II klasy LO Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj., aktor Szkolnego Teatru Carpe Grotam kolejny raz rozbawił dziecięcą publiczność inscenizacją znanej bajki. Po spektaklu młodzi kuracjusze mieli okazję na rozmowę z Maciejem, przymierzenie pacynek i próbę zagrania roli oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.


Koordynator: M. Płaszczyńska, Z. Płaszczyński
Tekst: M. Płaszczyńska,A. Andryszewska
Zdjęcia: W. Wzięch
Wprowadziła:W. Wzięch