Pamiętamy o zwierzętach zimą

Na zajęciach dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak można pomagać zwierzętom zimą i dlaczego jest to takie ważne.

Z przygotowanych materiałów wykonaliśmy gazetkę z informacjami dla wszystkich. Wprowadzając w atmosferę zimowego lasu, przeczytaliśmy wiersze pana Władysława Dzięgały, współpracującego z nami przez Internet leśnika z Mazur, autora wierszy dla dzieci opisujących piękno przyrody i nie tylko. Aby przekuć nasze słowa w czyny na zajęciach warsztatowych wykonaliśmy ekologiczne karmniki, które rozwiesiliśmy w najbliższej okolicy i, które będziemy obserwować podczas licznych spacerów.

Pod takim również hasłem 16 lutego odbyło się spotkanie z zaprzyjaźnionym, emerytowanym nauczycielem historii panem Markiem Sylwestrzakiem, który jest wieloletnim członkiem Koła Łowieckiego, pasjonatem i miłośnikiem natury. Pan Marek przybliżył dzieciom wiadomości dotyczące różnych gatunków zwierząt, zamieszkujących nasze lasy. Zaprezentował ciekawe pomoce edukacyjne i eksponaty, które można było nie tylko obejrzeć, ale także wypróbować. Ubrany w galowy mundur myśliwski, opowiedział o misji zawodu leśnika. Wytłumaczył dzieciom jak myśliwi i leśnicy wspólnie dbają o zwierzęta i las. Na koniec dzieci zostały obdarowane ciekawymi książeczkami edukacyjnymi a zdobyte wiadomości miały okazję utrwalić, rozwiązując krzyżówkę.

Wykonana przez nas laurka z podziękowaniami dla pana Marka trafi do kroniki Koła Łowieckiego .

DZIĘKUJEMY.

Tropy

Pod wykrotem myszka mała

Nadeptała kresek.

Szarą suknię w biel ubrała.

Płatkami się czesze.

Parowami i pagórkiem,

Gdzie śnieg dywan ścieli.

Lis swe ślady ciągnął sznurkiem,

Po iskrzącej bieli.

W szczerym polu dzik na śniegu,

Ślad zostawiał rzadki.