Spotkania z Bajkowozem

W miesiącu maju wędrująca szpitalna biblioteka wypełniona książkami i  magicznymi przedmiotami zagościła w najmłodszych klasach.

Uczniowie mogli poznać jakie niespodzianki kryje oprócz książek Bajkowóz. W zakamarkach mobilnej biblioteki znaleźli stare mapy, lupy, zabawki, które zachęciły je do wykorzystania wyobraźni i wyruszenia w pasjonującą podróż.
Na zajęciach uczestnicy spotkania mieli okazję bliżej się poznać, a pomogła im w tym korona. Każdy, kto otrzymał koronę, zakładał ją na głowę przedstawiał się, opowiadał o tym gdzie mieszka, uczy się, czym się interesuje. Następnie każde dziecko wykonało swoja koronę i ozdobiło ją według swojego pomysłu. Zajęcia były zaproszeniem do świata książki, do którego mogli wejść tylko książęta i księżniczki. Po przygotowaniu swoich koron wszyscy zasiedli do wysłuchania opowieści ,,Narodziny Księżniczki”.
Po zajęciach wraz z Bajkowozem na szkolnym korytarzu pojawiło się więcej uśmiechu i pozytywnej energii.

Koorynatorzy:W. Wzięch, A. Chmielewka, A.Cypko
Tekst: W. Wzięch