Montaż słowno-muzyczny "Godność, wolność, niepodległość"

Tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uświetniliśmy montażem słowno-muzycznym pt: "Godność, wolność, niepodległość".

Dzieci przebywające na turnusie listopadowym, pod przewodnictwem wychowawców ze Szkolnego Zespołu Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych przygotowały przedstawienie, w którym przybliżyły zaproszonym gościom historię państwa polskiego, od momentu utraty przez nie niepodległości, poprzez powstania listopadowe, styczniowe, aż po okres walk z Rosją bolszewicką tuż po odzyskaniu wolności w latach 1919 - 1920. Niezwykłej barwy przedstawieniu nadały pieśni patriotyczne śpiewane przez młodych aktorów - kuracjuszy.

Tekst, zdjęcia: Kamil Studziński
Koordynacja: Małgorzata Rymar-Rudzińska, Maria Roszak, Maria Borowska, Joanna Handziuk, Małgorzata Szwajkowska, Agata Zielińska