Wycieczka do Torunia. (Dom Legend i Toruński Dom Piernika)

19 maja dzieci z obecnego turnusu wzięły udział w wycieczce do pobliskiego Torunia.

W tym miesiącu celem wycieczki był Dom Toruńskich Legend oraz Toruński Dom Piernika. W obu miejscach dzieci miały możliwość zapoznania się z historią Torunia, oraz jego legendami. Opowieści przedstawione przez pracowników w niezwykle ciekawy sposób przybliżyły naszym młodym kuracjuszom obraz Torunia. W Domu Legend mieliśmy okazję przebrać się za Krzyżaka, króla Jagiełłę, flisaka oraz znaleźć się w klatce dla złoczyńców. Sprawdziliśmy także jaki dźwięk wydaje z siebie replika największego dzwona w Toruniu czyli 'Trąby Bożej - Tuba Dei", oraz spróbowaliśmy stanąć pod ścianą Krzywej Wieży.

W Domu Piernika uczestniczyliśmy zaś w warsztatach z wypieku najsławniejszego smakołyku , z którego słynie Toruń. Mieliśmy przy tym możliwość stworzenia i wypieku własnego, oryginalnego pamiątkowego piernika..

To była kolejna, bardzo ciekawa i niezwykle inspirująca wycieczka do Grodu Kopernika.

Tekst i zdjęcia: Kamil Studziński
Koordynacja: wychowawcy grup