Spotkania z Bajkowozem

W miesiącu maju Wędrująca Szpitalna Biblioteka po raz kolejny zachwyciła swoją magią i pozwoliła rozwinąć kreatywność najmłodszych uczniów naszej szkoły.

W pierwszej części zajęć  wraz z pełną życia dziewczynką- bohaterką książki ,,W moim sercu. Księga uczuć.”, której autorem są Jo Witek i Christine Roussey -odkryliśmy emocje serca, które czuje radość, smutek, strach, euforię. Pojawiają się one w różnych momentach, w zależności od dnia czy sytuacji. Sercem rządzi tyle rozmaitych uczuć i emocji, że dziewczynka porównuje je do tajemniczego ogrodu z mnóstwem skrywanych tajemnic.
W dalszej części zajęć każde dziecko próbowało opisać co w danej chwili odczuwa jego serduszko i przenieść  swoje uczucia na kartkę papieru. Piękne prace w kształcie serduszek zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Koordynatorzy: W. Wzięch, A. Chmielewska, A. Cypko, L. Tołodziecka
Tekst: W. Wzięch