"Szkoła do hymnu"

„Szkoła do hymnu”, to inicjatywa MEN przed Świętem Niepodległości. Nasza szkoła podobnie jak w zeszłym roku na prośbę Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskego oraz Rady Dzieci i Młodzieży, włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Narodowego 8 listopada o symbolicznej godz. 11.11.

Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, kiedy uroczyście odśpiewaliśmy hymn z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przed dniem 11 listopada , który to dzień stanowi szczególną datę dla każdego Polaka. Tego dnia bowiem czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.


Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju” jak napisał Minister Edukacji w specjalnym liście do dyrektorów szkół.


Przed odśpiewaniem hymnu dziewczynka z najmłodszej grupy odczytała wiersz specjalnie napisany przez nią na tę okazję. Następnie prowadząca przybliżyła Wszystkim historię naszego hymnu. Wspólne odśpiewanie pieśni dało dzieciom poczucie tożsamości narodowej i wspólnoty . Wszystko odbyło się wśród pięknie przygotowanych dekoracji. Była , to na pewno kolejna wielka lekcja patriotyzmu.

Przygotowanie :

M. Roszak, M. Rymar – Rudzińska , M. Szwajkowska, K. Studziński

wychowawcy grup

Zdjęcia i tekst :
M. Rymar – Rudzińska