Zabawa Andrzejkowa

Są różne sposoby aby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać cyganki, która wróży z kart i z ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba robić to w czasie niezwykłym.

Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa, będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji.


W naszej szkole dnia 30 listopada 2019 r. odbyła się długo wyczekiwana andrzejkowa dyskoteka, integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę starszą jak i młodszą oraz rodziców, przebywających na leczeniu ze swoimi dziećmi w naszym Szpitalu Uzdrowiskowym. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej, przygotowane przez Kamila i Huberta.

Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, a piękne wróżki i przystojni wróżbici przepowiadali przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.

Koordynacja – R. Aleksandrowicz, A. Vogel
Tekst – A. Zielińska
Zdjęcia – J. Handziuk