Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata

W dniach 20-23.09 uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w zajęciach związanych z obchodami Międzynarodowych Dni Sprzątania Świata.

W piątek 20.09 uczniowie przygotowali akademię, podczas której mogliśmy poznać krótką historię tradycji związanej z  Dniami Sprzątania Świata, oraz dowiedzieliśmy się skąd przybyła ona do naszego kraju. Uczniowie szkoły podstawowej i edukacji wczesnoszkolnej przygotowali piosenki, które nawiązywały do ochrony środowiska i ekologii. W czasie kolejnych lekcji uczniowie wykonywali prace plastyczne, w których wykorzystali plastikowe i papierowe odpadki. Przygotowane plakaty wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W dniu 27.09 podczas apelu, najlepsze prace zostały wyróżnione dyplomami.