Lekcje histori z IPN Bydgoszcz

27 listopada lekcje historii dla uczniów naszej szkoły przeprowadzą pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej  Delegatura w Bydgoszczy

Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski – zajęcia dla klas IV-VI szkoły podstawowej, będące zarysem najnowszych dziejów Polski, ukazanych poprzez fotografie i krótkie teksty źródłowe. Na zajęciach uczniowie poznają najważniejsze wydarzenia z okresu historii najnowszej, dowiadują się, kiedy i po co używa się barw narodowych, ćwiczą spostrzegawczość i czytanie ze zrozumieniem.

Historie żołnierzy z wyrokiem – polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r. – lekcja ukazująca skomplikowaną sytuację podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej poprzez osobiste losy „żołnierzy wyklętych”. Lekcja ta jest przeznaczona dla klas gimnazjalnych I-III.

Inicjatorem i koordynatorem zajęć jest nauczyciel naszej szkoły - Pan Kamil Studziński, który uczy historii i społeczeństwa, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.