Aktualności

Jesteś tu: » Aktualności
 

            =======================================================================

  1949- 2019    70 lat Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2

19 lat Zespołu Szkół Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży

Przewlekle Chorych i Niepełnosprawnych nr 1

w Ciechocinku

 

Szkoła Podstawowa nr 2 z odziałami przedszkolnymi,

Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące

=======================================================================

 

  LECZENIE  UZDROWISKOWE  DZIECI

 

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO ... CIECHOCINKA 


=======================================================================

 

 


=======================================================     

  

Dzień Miłości Od Pierwszego Wejrzenia

 

W miłość od pierwszego wejrzenia wierzą głównie ci, którym się przytrafiła. Podobno zaatakowała podstępnie, doprowadziła do magicznego kontaktu wzrokowego i sprawiła, że dwie połączone przez nią osoby poczuły się zawstydzone i zauroczone zarazem. Gdy coś jest niezwykłe, po prostu to wiemy.

 

Dzień Miłości Od Pierwszego Wejrzenia
czytaj więcej

10.08.2019 r. ruszyła kolejna edycja ogólnosanatoryjnego konkursu o przysłowiach.

czytaj więcej

Wakacje, to czas odpoczynku i zabawy, jak będziemy je spędzać zależy tylko od nas. Ważne jest jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu ostrożności.

Jak co roku wraz z rozpoczęciem wakacji w naszej szkole ruszyła akcja „Bezpieczne wakacje – bezpieczny uczeń”, która polega na propagowaniu bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie wakacji w każdym miejscu. Organizowane są spotkania z policjantami, ratownikiem medycznym, wizyty w jednostce straży pożarnej, konkursy plastyczne, zajęcia edukacyjne w grupach wychowawczych propagujące bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

„Bezpieczne wakacje – bezpieczny uczeń 2019”
czytaj więcej

25.07 zostało zorganizowane przy współpracy z pracownikami Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek, ognisko, które jednocześnie było swego rodzaju podsumowaniem pobytu pierwszego podczas tegorocznych wakacji turnusu.

czytaj więcej

23.07 miała miejsce pierwsza tego lata "Olimpiada sportowa na wesoło". W zawodach wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wychowawczych.

czytaj więcej

28.07 odbyła się kolejna, wakacyjna edycja turnieju pt: "Co Ci powie przysłowie".

czytaj więcej

Program zrzucania zbędnych kilogramów wspieramy propagowaniem zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania. Odbywa się to pod hasłem "Zdrowo jem, więcej wiem". Również i w wakacyjnym turnusie motywujemy naszych wychowanków poprzez pogadanki, quizy, prezentacje multimedialne, gry edukacyjne, filmy i gazetki.

czytaj więcej

W połowie turnusu wakacyjnego odbyły się w naszym sanatorium integracyjne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci zapoznały się z techniką zdobniczą decoupage.

czytaj więcej

Jak , co roku młodzież miała okazję uczestniczyć w kreatywnych warsztatach z zakresu mody i wizażu. Zajęcia pod hasłem ,, Nie szata zdobi człowieka, ale jak cię widzą , tak cię piszą….”, były doskonałą okazją do dyskusji na temat mody , jej trendów i jak one wpływają na nasze codzienne życie.

czytaj więcej

W dniach 19 i 23 lipca w świetlicy 158 odbyło się spotkanie pod tytułem ,, Prezentacje artystyczne ”. Było to spotkanie osób , które chcą się podzielić własną twórczością, tych które piszą samodzielnie teksty , rysują , tworzą muzykę. Wśród prezentacji znalazł się jeden wiersz i to o naszym sanatorium , prac plastycznych było znacznie więcej , w tym prace orgiami.

czytaj więcej

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl