A,B,C.... Ucznia- Wychowanka

tel. fax 54 283 6466, e-mail zss1c-nek@wp.pl

B Bezpieczeństwo Bezpieczna i spokojna nauka troską każdego z nas
C Ciechocinek

to piękne miasto w województwie kujawsko-pomorskim, nazywane perłą uzdrowisk polskich. Jest w nim wiele sanatoriów dla dorosłych i sanatorium dla dzieci- Szpital Uzdrowiskowy nr 3 im. dr. Markiewicza.

D Dbajmy

o mienie szkoły. W ciągu roku uczy się w niej około 1200 uczniów z całej Polski. Szkoła zapewnia naukę dzieciom i młodzieży przebywającym na leczeniu w Szpitalu Uzdrowiskowym Nr 3 im. dr. Markiewicza w Ciechocinku oraz na Oddziałach Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

E Efekty

nauki będą wspaniałe. Musisz się tylko troszkę postarać. Do egzaminów zewnętrznych- sprawdzianu klas szóstych szkoły podstawowej oraz egzaminu klas trzecich gimnazjum możesz przystąpić podczas pobytu w naszej szkole.

F Fryzurę i strój dostosuj do sytuacji i miejsca. Szkoła to Twoje miejsce pracy.
G Godne traktowanie i wzajemny szacunek to podstawa naszej działalności.
H Hałas utrudnia naukę i wypoczynek. Zachowaj umiar.
I Informacje o "Planie dnia", planie lekcji, podziale klas uzyskasz w szkole w dniu przyjazdu na apelu organizacyjnym oraz na zebraniu grupy wychowawczej w szpitalu.
J "Jak nas widzą tak nas piszą". Daj się poznać z jak nalepszej strony.
K Klasa to nasze miejsce nauki. Dbajmy o jej wystrój.
L Lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji w godzinach od 14.00 do 18.25. Staraj się do nich przygotowywać.
Ł Łatwo dostosujesz się do nowych warunków, gdy uważnie przeczytasz ABC...Ucznia naszej szkoły oraz "Plan dnia pacjenta/ ucznia-wychowanka".
M Miła atmosfera uprzyjemni pobyt w szpitalu i w szkole. Dbajmy o nią wszyscy.
N Nauczyciele i Wychowawcy oraz inni pracownicy szkoły zawsze służą swoją radą. Nigdy nie odmówią Ci pomocy.
O Obowiązki Ucznia postaraj sie je wypełniać.
P Prawa Ucznia korzystaj z nich rozsądnie.
R Razem łatwiej pokonać wszystkie trudności. Nie zamartwiaj się. Pomogą Ci pracownicy szkoły i szpitala.
 Szkoła od 1949 roku zapewnia naukę dzieciom przebywajacym na leczeniu w Ciechocinku
T Troszczymy się nie tylko o siebie. Pomagajmy również swoim koleżankom i kolegom.
U Uśmiech to zdrowie. Pamiętaj o nim podczas wykonywania codziennych obowiązków.
W Wyjeżdżając zabierz ze sobą miłe wspomnienia. Nie zapominaj o szkole i swoich nowych przyjaciołach.
Z Zawsze dbaj o swoje zdrowie
Ź  Źle wykonywane zabiegi opóźnią powrót do zdrowia. Dokładnie wypełniaj polecenia lekarzy i pielęgniarek.

Ż

Życzymy

wszystkim dzieciom dużo zdrowia, sukcesów w nauce oraz miłego pobytu w naszej szkole.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1