2015/2016

Jesteś tu: » Aktualności » Konkursy » 2015/2016


W czerwcu 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych, pod kierunkiem nauczycielek Katarzyny Serockiej i Lilli Tołodzieckiej, wzięły udział w konkursie pt. ,, Kolorowe motyle”. Konkurs ten zorganizował Zespół Szkół Specjalnych nr 110 w Poznaniu. W kategorii wiekowej 3-4 latków, II miejsce w konkursie zajął Aleksander Cwalina, natomiast w grupie 5-6 latków I miejsce zajęli bracia Kamil i Sebastian Trybuła.


Tekst: Katarzyna Serocka

Zdjęcia prac: Elżbieta ZagórskaKolorowe motyle
czytaj więcej

Z odpowiedzią na to pytanie postanowiło zmierzyć się trzynaścioro uczniów naszej szkoły. W niebanalny sposób, w formie plakatu, poszukiwali wraz z opiekunami– Małgorzatą Szwajkowską i Zbigniewem Płaszczyńskim związku matematyki z innymi dziedzinami życia. 

I stało się! Twórcza aktywność i oryginalność ujęcia problemu Marka Bartosza z klasy VI zostały nagrodzone II miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Matematyka jest wszędzie”.

czytaj więcej

To kolejna edycja konkursu krajoznawczego, w którym wzięli udział uczniowie ZSU nr 1 w Ciechocinku. Anna Brożyna, Nicola Dziadoszek i Karolina Cierpisz- gimnazjalistki, a raczej ich oryginalne w formie prace zdobyły uznanie jury konkursu i dziewczyny zajęły miejsca na podium.czytaj więcej

W marcu uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do konkursu plastycznego organizowanego przez Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie. Przedmiotem konkursu kierowanego do uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych było stworzenie plakatu lub ulotki zachęcającej do tolerancji i szacunku wobec osób niepełnosprawnych, chorych, o odmiennym wyglądzie. Celem konkursu było uwrażliwianie na potrzeby innych, zachęcenie do dostrzeżenia w swoim środowisku osób niepełnosprawnych, propagowanie idei integracji wśród dzieci i młodzieży. 

 INNY – TO WCALE NIE ZNACZY GORSZY!
czytaj więcejKonkurs plastyczny „Bajkowy świat” kierowany był do uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych  z całej Polski. Organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Zabrzu. Celem konkursu było m.in. rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dziecka przebywającego na oddziałach szpitalnych i sanatoryjnych za pomocą różnych środków artystycznych oraz odwrócenie uwagi dziecka od sytuacji i miejsca w którym się znajduje.


III Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny  BAJKOWY ŚWIAT
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl