2017/2018

Jesteś tu: » Aktualności » Konkursy » 2017/2018

W kwietniu uczniowie klasy VII oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno- literackim: „Gdy oceniasz ludzi, nie masz czasu ich kochać”.  Zadaniem uczestników było napisanie dowolnej pracy literackiej lub wykonanie pracy plastycznej będącej reakcją, przestrogą i protestem przeciwko uprzedzeniom, pomówieniom, niesprawiedliwości. Ponadto twórczość ta powinna być afirmacją przyjaźni, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i pod bacznym okiem opiekunów merytorycznych - Arlety Kwaśniewskiej, Elżbiety Zagórskiej, Ewy Pytel przystąpili do twórczej interpretacji słów Matki Teresy z Kalkuty. Szkolne eliminacje wyłoniły dziesięć osób, których prace literackie i plastyczne zostały wysłane na konkurs. 

GDY OCENIASZ LUDZI, NIE MASZ CZASU ICH KOCHAĆ
czytaj więcej

"Moje ulubione miejsce na Ziemi"  to tytuł konkursu, którego organizatorem był Zespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie. 24 kwietnia jury konkursu ogłosiło wyniki w kategoriach język angielski i język niemiecki. W obu kategoriach nasi uczniowie zdobyli premiowane miejsca, wykazując się tym samym zarówno językowymi jak i plastycznymi kompetencjami. 

czytaj więcej

Ten ogólnopolski konkurs ogłoszony przez Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie w Roku Henryka Sienkiewicza miał na celu popularyzację dorobku wybitnego pisarza – noblisty, rozwijanie wrażliwości, inwencji twórczej, pomysłowości oraz wyobraźni plastyczno-literackiej uczniów przebywających w placówkach leczniczych. 

NIESAMOWITA PODRÓŻ STASIA I NEL
czytaj więcej

20 października 2017r. ogłoszono wyniki III Wojewódzkiego Konkursu na Prezentację Multimedialną Inspirowaną Twórczością Edwarda Stachury. Organizatorem Konkursu było Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, a jego pomysłodawcą był Zespół Szkół nr 2 mjra H. Dobrzańskiego „HUBALA” w Aleksandrowie Kujawskim oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „HUBALA” w Aleksandrowie Kujawskim.

czytaj więcej

"Jesień kolorami malowana" to tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego skierowanego do dzieci  w wieku od 3 do 6 lat przebywających na oddziałach szpitalnych i sanatoryjnych. Organizator - Zespół Specjalnych Szkół Szpitalnych w Tarnowie chciał zwrócić uwagę dzieci na bogactwo barw polskiej, złotej jesieni. 

Nie mogło zabraknąć i w tym konkursie naszych miluśińskich, tym bardziej, że plastyczna ekspresja naszych pacjentów to rodzaj ucieczki od choroby i uciążliwości zabiegów leczniczych.

JESIEŃ KOLORAMI MALOWANA
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl