Feryjne notki-plotki

Jesteś tu: » Aktualności » Feryjne notki-plotki

Feryjne notki-plotki

Bezpieczne ferie.

Podczas zajęć wychowawczo-dydaktycznych na początku ferii dzieci i młodzież miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. Zdobyte wiadomości wykorzystali i utrwalili wykonując plakat „Bezpieczne ferie”.
Zajęcia przeprowadziła (17.02.2015 r.) wych. K. Nawrocka, Zdjęcia Aneta Okrasinska

Inauguracja ferii zimowych w dziale wychowania nastąpiła już 14 lutego.

Był to czas, kiedy dzieci i młodzież przebywająca "Domu Zdrojowym" miała już za sobą połowę okresu leczenia uzdrowiskowego. Zorganizowano więc w tym dniu niezwykłe zajęcia swietlicowe.

Pod okiem wychowawczyń: pani Doroty Nowak i pani Ewy Brzezickiej, kandydaci na „świeżo upieczonych kuracjuszy”, musieli zaliczyć: - tor przeszkód z zawiązanymi oczami, poddać się próbom: węchu, smaku, głosu. Następnie wszyscy wzięli udział w zabawie tanecznej przy ulubionych nagraniach. Pod koniec imprezy, wychowawczynie wręczyły uczestnikom pamiątkowe dyplomy przyjaciela świetlicy.

"Domaluj świat"

Mimo prawie wiosennej aury panującej podczas tegorocznych ferii, nasi wychowankowie chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszy zimowy pejzaż pt:” Zanim wrócą bociany…”. Prace wykonano techniką domalowanki, która sprzyja rozwijaniu twórczej wyobraźni młodych artystów. Efekty działalności artystycznej można podziwiać na załączonym zdjęciu. Opisane zajęcia odbyły się pod opieką wychowawczą: pani Marii Roszak i pani Ewy Brzezickiej.

Zajęcia plastyczne

Wraz z wychowawczyniami: panią Anetą Okrasińska, panią Małgorzatą Borowską i panią Ewą Brzezicką, dzieci po raz kolejny przystąpiły do zajęć plastycznych. Tym razem ich zadaniem było wykonanie najzabawniejszych zakładek do książek. Wychowankowie wykazali się niebanalnymi pomysłami, powstały bardzo efektowne prace, których wystawę można podziwiać na sanatoryjnym korytarzu.

Spotkanie z policjantem.

Okres zimowych ferii, to czas, w którym nie można zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wspólnych zabaw i wypraw turystycznych. Dlatego dzieci przebywające na leczeniu w Domu Zdrojowym odbyły spotkanie z przedstawicielem Policji, zorganizowane przez wychowawczynię panią Marię Roszak, Anetą Okrasinską i Renata Aleksandrowicz. Pan policjant objaśniał zasady bezpieczeństwa, oraz zagadnienia nurtujące wychowanków.

Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna, wszyscy uczestnicy czuli się bardzo bezpiecznie, co można zauważyć na pamiątkowym zdjęciu.