III Edycja Żywej Lekcji Historii

Jesteś tu: » Aktualności » III Edycja Żywej Lekcji Historii

III Edycja Żywej Lekcji Historii

"Żyli prawem wilka.

Tropem historii Żołnierzy Wyklętych"

Opracował: Kamil Studziński

To już III Edycja Żywej Lekcji Historii – Żyli prawem wilka – Tropem historii Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się w Zespole Szkół Uzdrowiskowych nr 1 oraz Sanatorium Uzdrowiskowym nr 3 im. dr Markiewicza w Ciechocinku. Inicjatorem wszystkich edycji jest Pan Kamil Studziński- nauczyciel-wychowawca naszej szkoły, który współpracując z nauczycielami i wychowawcami organizuje "Żywe lekcję Historii".

Dzieci, biorące udział w przedsięwzięciu miały niepowtarzalną okazję uczestnictwa w wydarzeniu, dzięki któremu poznały historię ludzi, którzy w tak wspaniały sposób wpisali się w panteon bohaterów narodowych naszego kraju, a o których próbowano zatrzeć całkowicie pamięć. Z roku na rok,  lekcja wzbogacana jest o kolejne wydarzenia (elementy edukacyjne), dzięki którym staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i przystępna dla ucznia. Podczas III Edycji Żywej Lekcji Historii, nasi wychowankowie mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wykładzie (pogadance), który wygłosili  nasi goście: Pan prof. dr hab. Wojciech Polak z UMK w Toruniu, Pan dr Zbigniew Girzyński z UMK, Pan Karol Maria Wojtasik (współorganizator Toruńskiego Marszu rotmistrza Pileckiego). W spotkaniu uczestniczył Pan Marcin Zajączkowski Prezes PUC S.A., Pani Marta Oczachowska PUC S.A.

W tym roku tematem przewodnim była młoda sanitariuszka Danuta Siedzikówna "Inka". Młodzież realizująca projekt gimnazjalny zaprezentowała swoją wiedzę na temat INKI w formie montażu słowno-muzycznego. Występ uzyskał uznanie wszystkich uczestników spotkania i został nagrodzony gromkimi brawami.

Po wystapieniach naszych gości z UMK, dzieci uczestniczyły w grach planszowych, konkursie plastycznym, grze sztafetowej. Zajęcia cieszyły się niezwykle dużym zainteresowaniem i jeszcze bardziej przybliżyły dzieciom historię Żołnierzy Niezłomnych.

Sponsorzy

_______________________________________________________________________________________________________________

Zdjęcia:

Arleta Kwaśniewska, Wioletta Wzięch