Jesteś tu: » Aktualności »

W dniach 13 i 14 maja 2010 r. w Rymanowie Zdroju odbyła się Ogólnopolska konferencja dotycząca „Roli i miejsca leczenia rehabilitacyjnego w uzdrowisku dzieci przewlekle chorych”.

Organizatorzy konferencji to: Gmina Rymanów, Uzdrowisko Rymanów S.A., Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju. Patronat honorowy sprawował Marszałek Województwa Podkarpackiego. Powodem zorganizowania konferencji była drastycznie zmniejszająca się liczba dzieci leczonych w uzdrowiskach. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele władz samorządowych, uzdrowisk, posłowie i dyrektorzy szkół uzdrowiskowych.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Ciechocinku- Ewa Giza podczas konferencji zaprezentowała aspekty nauczania dzieci przebywających na leczeniu w Szpitalu Uzdrowiskowym nr 3 im. Dr Markiewicza w Ciechocinku. Specyfikę pracy w szkołach zorganizowanych w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego przedstawili również dyrektorzy: z Cieplic- Maria Gilbert- Salabura, z Kołobrzegu-Danuta Leszczyńska, z Rabki- Urszula Dec- Palarczyk oraz z Rymanowa Zdroju- Krzysztof Śnieżek. W wyniku obrad stwierdzono, że w trosce o zdrowie dzieci i młodzieży należy podjąć na szeroką skalę akcję promującą leczenie uzdrowiskowe dzieci i młodzieży w połączeniu z możliwością nauki. Zaledwie w kilku miejscach w Polsce dzieci mogą skorzystać z leczenia uzdrowiskowego i nauki.

Mottem konferencji były słowa Jana Pawła II „ Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Pomóżmy dzieciom w powrocie do zdrowia.

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl