Zapraszamy po zdrowie i wiedzę

Jesteś tu: » Aktualności » Zapraszamy po zdrowie i wiedzę

Zapraszamy po zdrowie i wiedzę

W dniu 20 maja o godz. 16.00 w sali widowiskowo–kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku dzieci i młodzież Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku wystąpiły z programem artystycznym pt. „Zakochani w Ciechocinku”. Scenariusz w oparciu o wiersze Czesława Żywiczki, naszego ciechocińskiego poety i pedagoga, przygotowała p. Elżbieta Malinowska oraz p. Kamil Studziński. Scenografię do przedstawienia, tematycznie związaną z najważniejszymi obiektami uzdrowiska, wykonały dzieci techniką kolażu w ramach warsztatów artystycznych pod opieką wychowawców: p. M. Borowskiej, p. M. Rymar-Rudzińskiej, p. A. Zielińskiej, p. M. Szwajkowskiej. W tle recytowanych wierszy i piosenek wyświetlane były slajdy związane z najciekawszymi miejscami  naszego miasta.

Spektakl mieli okazję obejrzeć mieszkańcy Ciechocinka, kuracjusze, nauczyciele, wychowawcy naszej szkoły, rodzice i ich dzieci, oraz pozostali wychowankowie. Młodzież z całej Polski przebywająca na leczeniu w naszym uzdrowisku miała okazję zaprezentować jego walory lecznicze.

Przedstawienie dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, tworząc nastrój zachęcający do pogłębienia wiedzy na temat Ciechocinka.

Dyrektor ZSU nr 1 w Ciechocinku p. Ewa Giza podziękowała  młodym artystom  i zaprosiła po raz kolejny  do Ciechocinka.

Opracowanie

mgr M. Rymar-Rudzińska