Jesteś tu: » Aktualności »

Chorym dzieciom, przebywającym w szpitalu, często towarzyszą troski i obawy związane z nauką: jak uniknąć zaległości, gorszych ocen, a może nawet pozostania na drugi rok w tej samej klasie? Na szczęście, potrafimy pomóc w takiej sytuacji – organizując zajęcia lekcyjne w salach szpitalnych. Dbają o to nauczyciele Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku pracujący z dziećmi przebywającymi na Oddziałach Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku.

Ostatnio zyskali oni prawdziwego sojusznika – Stowarzyszenie „Kolorowe Sale dla Chorych Dzieci”. Organizacja ta podarowała szkole cenny dar w postaci wysokiej klasy laptopa wraz z oprogramowaniem. Dzięki temu uczniowie, zwłaszcza ci unieruchomieni w szpitalnych łóżkach zyskali nowoczesne narzędzie ułatwiające i uatrakcyjniające naukę w tak trudnych warunkach.
Stowarzyszenie „Kolorowe Sale dla Chorych Dzieci” znane jest już ze swojej działalności: wyremontowanie całego Oddziału Dziecięcego, poprawa warunków pobytu opiekunów dzieci, pozyskiwanie sponsorów wspierających oddział, zakupy cennego sprzętu medycznego, akcje propagujące zdrowy tryb życia.
To wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia z Panią prezes dr Ireną Nowakowską na czele, ale także dzięki wsparciu wielu podatników, którzy zdecydowali się przekazać swój „1%” na rzecz tej organizacji.

W imieniu naszych Uczniów serdecznie dziękujemy.

Opracowała: A.Macko Wprowadził: admin