I Ogólnopolskie Mistrzostwa Gry w Kapsle

Jesteś tu: » Aktualności » I Ogólnopolskie Mistrzostwa Gry w Kapsle

I Ogólnopolskie Mistrzostwa Gry w Kapsle

W dniu 4 lipca 2015 r. w naszym sanatorium odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Gry w Kapsle.

Dzieci miały okazję zapoznać się z grą, która swego czasu odnosiła triumfy na szkolnych boiskach, podwórkach. Aktualnie jest nieco zapomniana i z tego względu organizator imprezy Pan Kamil Studziński, postanowił zorganizować mistrzostwa, które przybliżyły i przypomniały tą wspaniałą grę. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach: Dzieci klas szkół podstawowych, chłopcy (klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne) oraz dziewczęta (klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Rywalizacja była zacięta, a liczne przeszkody, które pojawiły się na trasie dodatkowo podnosiły poziom współzawodnictwa.

Wśród najmłodszych uczestników gry pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Igor Świeżak, 2. Filip Królczak, 3. Marta Choroszko.

W grupie chłopców pierwsze trzy miejsca rozkładały się następująco: 1. Konrad Klimaszewski, 2. Kamil Król, 3. Wiktor Jakubczyk.

Wśród dziewcząt miejsca na podium zajęły: 1. Martyna Więcławska, 2.Alicja Mostowska, 3. Aleksandra Mostowska.

Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w mistrzostwach gry w kapsle została wynagrodzona upominkami ufundowanymi przez sponsora generalnego imprezy firmy LANG TEAM oraz SCANDIA. Nagrodami były oficjalne smycze oraz bransoletki z logo sponsora. Dodatkowo dzieci, które zajęły w swoich grupach wiekowych pierwsze trzy miejsca zostały wynagrodzone mapami historycznymi województwa kujawsko – pomorskiego oraz dyplomami.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa Gry w Kapsle dzieci z Sanatorium Markiewicz zakończyły się pełnym sukcesem. Dzieci poznały wspaniała grę, która jak same relacjonowały tuż po konkursie będzie przez nich dalej rozwijana wśród kolegów w rodzimych miejscowościach. Istnieje więc duża nadzieja, że zapominana w ostatnim czasie gra w kapsle, doczeka się reaktywacji i znajdzie się na topie gier rozgrywanych wśród dzieci i młodzieży na podwórkach i szkolnych boiskach. Ze względu na duże zainteresowanie grą w kapsle, wśród naszych dzieci wkrótce odbędą się kolejne edycje mistrzostw.

Tekst: Kamil Studziński