Jesteś tu: » Aktualności »

"Ratujemy i Uczymy ratować"-Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy. Program objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Dnia 14 kwietnia 2010 roku nauczycielki kształcenia zintegrowanego ZSS nr 1 w Ciechocinku brały udział w szkoleniu, które odbyło się we Włocławku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Kurs był kierowany do nauczycieli klas młodszych SP i prowadzony przez wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i Uczymy ratować", który objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Każdy uczestnik kursu zapoznał się z zasadami udzielania pomocy poszkodowanej osobie. Odbyła się część teoretyczna i praktyczne ćwiczenia (na fantomie).

Na zakończenie szkolenia kursanci otrzymali pomoce dydaktyczne dla szkoły.

Były to m.in. fantomy duże i małe, które mają posłużyć do szkolenia uczniów. Podarowano również kolorowanki; miniaturowe (papierowe) telefony komórkowe do składania dla dzieci, kolorowe książeczki o udzielaniu pomocy innym i płyty CD edukacyjno – szkoleniowe.

Wszystkie materiały wykorzystamy w pracy dydaktyczno- wychowawczej z uczniami naszej szkoły.

Opracowała:A.Chmielewska                                                                           Wprowadził: admin