Wyginam śmiało ciało

Jesteś tu: » Aktualności » Wyginam śmiało ciało

Wyginam śmiało ciało

Dzieci z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku dla ZOO w Toruniu.


„Wyginam śmiało ciało” to cykl różnorodnych zajęć wychowawczo-dydaktycznych realizowanych w związku z objęciem przez Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek honorowego patronatu nad trzema lemurami katta- Tikim, Rupertem oraz Hannibalem, mieszkańcami Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. 

6 października Prezes Zarządu PUC S.A. Marcin Zajączkowski oraz Dyrektor toruńskiej placówki Beata Gęsińska dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy „Honorowego opiekuna lemurów katta – PUC S.A.”, która swoje miejsce ma tuż przy samym wybiegu tych zwierząt.

http://www.zoo.torun.pl/pl/honorowa-adopcja

http://www.zoo.torun.pl/pl/ssaki

 


 

Tym razem dzieci zbierały kasztany, które w dniu 15 listopada zostały przekazane do toruńskiego ogrodu zoologicznego. Wprawdzie lemury nie jedzą kasztanów ale inne zwierzęta będą miały okazję skosztować tego przysmaku. Lemury i pozostałe zwierzęta- mieszkańców toruńskiego ogrodu zoologicznego, dzieci będą mogły poznać w czasie wycieczek do Torunia.

Lemury katta to niewielkie ssaki o siwym futrze oraz naprzemiennie prążkowanym, czarno białym ogonie, które znane są dzieciom głównie z serii filmów animowanych. Ich naturalną ojczyzną jest Madagaskar – wyspa leżąca na wschód od południowej części Afryki na Oceanie Indyjskim. Lemury Katta zjadają owoce, pąki kwiatowe, liście, ptasie jaja, owady. Nasi przyjaciele z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego szczególnie uwielbiają jednak rodzynki, które są ich ulubionym przysmakiem. Lemury katta żyją w grupach rodzinnych liczących do 20 osobników i w przeciwieństwie do innych zwierząt z tego gatunku, dobrze czują się na ziemi, gdzie spędzają znaczną część swojego czasu. 

http://www.zoo.torun.pl/pl/aktualnosci Opracowanie: szkolnastrona.pl