Grunt to dobre wychowanie

Jesteś tu: » Aktualności » Grunt to dobre wychowanie

Grunt to dobre wychowanie

Umiejętność życia w społeczności jest szczególnie pożądana w takiej placówce jak nasza, gdzie przestrzeganie kodeksu zachowania się na co dzień ma szczególnie pozytywny wpływ na dobre samopoczucie młodych kuracjuszy.

W dniu 29 lipca 2016 roku wychowankowie Zespołu Szkół Uzdrowiskowych przebywający na leczeniu w sanatorium „Markiewicz”, pod kierunkiem pań wychowawczyń: K.Nawrockiej, W.Kobus i E.Brzezickiej, zaprezentowali przedstawienie pt: "Grunt to dobre wychowanie”. W występie wzięli udział przedstawiciele świetlic nr.14, 129 i 241, ogółem 23 osoby. Celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom i młodzieży potrzeby poznawania i zastosowania w praktyce zasad dobrego zachowania. Uczestnicy prezentacji mieli okazję zapoznać się z zasadami savoir-vivru obowiązującymi nastolatków. Puentę prezentowanych tekstów oraz krótkich scenek stanowiły m.in. hasła: „Chcemy być kulturalni i z życzliwością traktowani przez innych”, „Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka”, „Czarodziejskie słowa: przepraszam, dziękuję, proszę – codziennie na ustach noszę”.

Występ spotkał się z uznaniem wśród rówieśników, także pani kierownik wychowania Ewa Wiśniewska wyraziła pochwałę dla zaangażowania młodych artystów oraz poruszanej przez nich tematyki. Wszystkie osoby biorące udział w przedstawieniu otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.