Zrozumieć niepełnosprawność - Konkurs

Jesteś tu: » Aktualności » Zrozumieć niepełnosprawność - Konkurs

Zrozumieć niepełnosprawność - Konkurs

Dzieci  z naszej szkoły pod opieką nauczycieli i wychowawców brały udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”.

Problem niepełnosprawności może dotknąć każdego. W takich momentach trzeba na nowo uczyć się życia, usprawniać ciało i próbować przywrócić mu pełną sprawność.

Konkurs przybliżył dzieciom  tamatykę niepełnosprawności. Pomógł zrozumieć, jak ważne w pokonywaniu ograniczeń i trudności są : akceptacja, empatia, dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka, pomaganie, a przede wszystkim zwyczajna życzliwość, przyjażń, nadzieja na coś lepszego.

Powstały ciekawe prace plastyczne i literackie świadczące o wrażliwości, tolerancji i integracji młodych twórców z osobami z niepełnosprawnością.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w konkursie !

Zdjęcia i koordynator : M. Borowska