Jasełka 2016

Jesteś tu: » Aktualności » Jasełka 2016

Jasełka 2016

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali bożonarodzeniowy występ, z myślą o swoich rówieśnikach przebywających na leczeniu w sanatorium Markiewicz.

Tegoroczne Jasełka powstały w oparciu o scenariusz autorstwa pana Adama Szafrańca pt: Światłość w ciemności świeci.

Obok postaci Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, królów pojawia się osoba św. Franciszka. Wspomniany święty przedstawiony jest jako prekursor szopki i jasełek, dlatego I akt przedstawienia rozgrywa się w Greccio, gdzie Franciszek wraz ze swoimi braćmi wystawili pierwsze jasełka. W II akcie opowieść przenosi się do Betlejem.

Na ostateczny efekt naszego występu złożyły się duże zaangażowanie dzieci w odgrywanie powierzonych im ról, wspaniałe wykonanie pięknych piosenek skomponowanych przez wspomnianego autora oraz stroje i dekoracja sali. Przygotowania Jasełek odbywały się pod okiem pań wychowawczyń: R. Aleksandrowicz, K. Nawrockiej i E. Brzezickiej. Przesłaniem tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego w naszej placówce są słowa św. Franciszka : ”pokój i dobro”.

Tekst : E.Brzezicka

Zdjecia : K.Nawrocka