Warsztaty plastyczne: "Karnawałowa maska"

Jesteś tu: » Aktualności » Warsztaty plastyczne: "Karnawałowa maska"

Warsztaty plastyczne: "Karnawałowa maska"

Okres karnawału jest doskonałą inspiracją do zorganizowania zajęć o tej właśnie tematyce.

Podczas spotkania dzieci chętnie opowiadały o tym, czym jest karnawał, co się z nim wiąże i jak może być świętowany. Wykazały dużą wiedzę na temat obchodów karnawału w Polsce, Europie i na świecie. Ogromną radość sprawiła naszym kuracjuszom plastyczna część zajęć, podczas której wykonywali własnoręcznie maski karnawałowe. Inspiracją była prezentacja multimedialna pt "Karnawał w Wenecji" oraz ekspozycja masek weneckich. Mali artyści mieli do dyspozycji wiele ozdób, dzięki czemu powstały naprawdę oryginalne prace. Uwieńczeniem kreatywności naszych wychowanków było pamiątkowe zdjęcie z wykonaną przez siebie maską.

Koordynacja: Joanna Handziuk

Zdjęcia: Joanna Handziuk