Teatrzyk dla najmłodszych

Jesteś tu: » Aktualności » Teatrzyk dla najmłodszych

Teatrzyk dla najmłodszych

W nawiązaniu do „dnia kota”, dziewczęta z świetlicy 125 przygotowały dwie inscenizacje dla najmłodszych koleżanek i kolegów, przebywających na leczeniu w sanatorium Markiewicz.

Autorką scenariuszy inscenizacji pt: Koty i Czarny kot- jest pani Dorota Gellner. Młode aktorki z zaangażowaniem wcieliły się w role bezpańskich kotów, udzielając dzieciom wskazówki, jak dzięki ich pomocy los miauczących czworonogów może ulec poprawie:

„Czy wy wiecie, czy wy wiecie –

dużo dzieci jest na świecie.

Idźcie sobie kocią drogą –

dzieci zawsze wam pomogą!”

Z kolei w Czarnym kocie – najmłodsi widzowie znaleźli odpowiedź na pytanie, czy tytułowy bohater przynosi przysłowiowego pecha. Występ spodobał się zarówno widowni jak i młodym artystkom, które postanowiły kontynuować zabawę w teatr i rozpoczęły przygotowania nowego widowiska dla najmłodszych. Tym razem będą to Strachy- Doroty Gellner oraz czytana z podziałem na role opowieść Zofii Rogoszówny pt: Dzieci pana majstra. Życzymy powodzenia i czekamy na kolejne zdjęcia!

Koordynacja i tekst : E.Brzezicka

Zdjecia : A.Okrasinska