Dbamy o zdrowie

Jesteś tu: » Aktualności » Dbamy o zdrowie

Dbamy o zdrowie

Dzieci z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych Nr. 1 w trakcie trwania turnusu rehabilitacyjnego uczestniczyły w cyklu spotkań, które miały na celu uświadomienie wychowankom potrzeby kształtowania zdrowych nawyków już od najmłodszych lat.


W dniu 15.03.2017 r. w ramach tematyki o zdrowiu zostały przeprowadzone zajęcia na które zaprosiliśmy panią pielęgniarkę. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o swoje zdrowie. Pani pielęgniarka przygotowała krótką pogadankę o tematyce ,,Dbam o higienę osobistą”. W czasie spotkania mali kuracjusze uzyskali podstawowe informacje dlaczego należy dbać o czystość swoją i otoczenia. Dzięki temu nie tylko czujemy się świeżo i przyjemnie, ale także chroni nas przed różnymi infekcjami i chorobami. Akompaniamentem do zajęć była piosenka pt. ,,Mydło wszystko umyje”.

W dniu 20.03.2017r. odwiedziła nas pani dietetyk, która w formie pogadanki  przybliżyła dzieciom i młodzieży problem przemian metabolicznych, a także zasad zdrowego odżywiania się. Wytłumaczyła jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie zdrowych produktów, a eliminowanie tych niewłaściwych w codziennej diecie.

Aby wyznaczyć kierunek działania, nastawiony na osiągnięcie określonego celu potrzebna jest motywacja, o której opowiedziała nam pani psycholog w kolejnym spotkaniu na zajęciach w dniu 28.03.2017r. Chcąc zachęcić do aktywnego działania opowiedziała dzieciom czym tak naprawdę jest motywacja, czy łatwo jest przekonać nas do działania, oraz czy i na ile sami potrafimy siebie skutecznie zmobilizować.

Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się co pomaga, a co natomiast przeszkadza w osiąganiu założonych celów.

W kolejnym spotkaniu w ramach promocji zdrowia w dniu 31.03.2017r. odwiedziła nas pani fizjoterapeutka. Dzieci miały niepowtarzalną okazję, by wspólnie poćwiczyć oraz nauczyć się kilku interesujących zabaw korzystnie wpływających na postawę dziecka i jego prawidłowy rozwój. Przyswojone w dzieciństwie nawyki prawidłowych pozycji przy codziennych czynnościach zaowocują w wieku dojrzałym sprawnością i bezbolesnością kręgosłupa.

Poznały one sprzęt stosowany w leczeniu urazów i same mogły wykonać niektóre ćwiczenia. Pani fizjoterapeutka pokazała także ćwiczenia ogólnorozwojowe, które kształtują nasz cały organizm oraz pozwalają na jak najlepsze rozwijanie naszego ciała. Dzieci chętnie i bardzo aktywnie ćwiczyły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Panią za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwe i dobre rady.

Dzieci były zainteresowane spotkaniami, zadawały dużo interesujących pytań, co widać na załączonych zdjęciach.

 


Koordynacja : J.Dąbrowska, A.Okrasinska

Tekst : J.Dąbrowska

Zdjecia : A.Okrasinska


Opracowanie: szkolnastrona.pl