Dnia Dziecka ciąg dalszy...

Jesteś tu: » Aktualności » Dnia Dziecka ciąg dalszy...

Dnia Dziecka ciąg dalszy...

W sobotnie popołudnie 3 czerwca w naszym sanatorium gościli emerytowani nauczyciele: p. Krystyna Ołtarzewska, p. Halina Erwińska i p. Jerzy Sobierajski.


Wspierali oni nasze przedsięwzięcie: "Juniorzy Seniorom, Seniorzy Juniorom" poprzez udział w głośnym czytaniu, bowiem głośne czytanie wierszy i bajek to najpiękniejsza zabawa.
Młodsze dzieci wraz z seniorami czytały Jana Brzechwę. Wierszowane historyjki poety są znane i lubiane zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Uczą, bawią, wychowują. Wszyscy wiedzą, że nad rzeczką, opodal krzaczka, mieszkała Kaczka Dziwaczka, że na tapczanie siedział leń, a w kącie stała Samochwała i że to wszystko, to są rzeczy niesłychane.
Koordynatorami programu wspierania głośnego czytelnictwa wśród najmłodszych były: Joanna Handziuk i Maria Borowska.

Zdjęcia wykonała Maria Borowska.Kolejnym etapem współpracy z naszymi gośćmi było przedstawienie: "Zakochani w Ciechocinku oparte na wierszach Czesława Żywiczki z tomiku "Ciechocinek i Kujawy wierszem malowane". Nasi kuracjusze wraz z seniorami czytali wybrane wiersze poety. 
Wspólny występna scenie przyniósł wiele pozytywnych wrażeń i satysfakcję występującym. Przy dźwiękach szlagierów o Ciechocinku wszyscy doskonale się bawili.
Koordynatorem przedstawienia była Elżbieta Malinowska.

Zdjęcia wykonała Małgorzata Rymar-Rudzińska


Tekst: Joanna Handziuk

Opracowanie: szkolnastrona.pl