Akcja zbierania kasztanów i żołędzi

Jesteś tu: » Aktualności » Akcja zbierania kasztanów i żołędzi

Akcja zbierania kasztanów i żołędzi

W miesiącu październiku, dzieci młodzież, uczestniczyły w akcji zbierania kasztanów i żołędzi dla naszych milusińskich, podopiecznych Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu.

Od kilku lat Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek objęło honorowy patronat nad trzema lemurami, mieszkańcami Zoo. W ramach tej współpracy w Dziale Wychowania Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku, w trakcie zajęć wychowawczo-dydaktycznych, realizujemy program pt. ,,Wyginam śmiało ciało”, który obejmuje zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, quizy i konkursy. Zajęcia te sprzyjają poznawaniu życia zwierząt, w szczególności naszych głównych bohaterów, czyli lemurów a wszystko to odbywa się w przyjaznej atmosferze i  formie zabawy. W tym roku również najmłodsze dzieci przebywające w naszej placówce pod opieką rodziców, aktywnie włączyły się do zbiórki i podczas spacerów nazbierały sporo kasztanów. Za swoją pracę zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami. Głównym celem akcji jest nie tylko dostarczenie zwierzętom smakołyków na zimę, ale i wpojenie dzieciom nawyku dbania o nie przez cały rok.

Koordynacja: W.Kobus, K.Nawrocka i wychowawcy grup.

Opracowała: Małgorzata Rymar–Rudzińska

Zdjęcia: Małgorzata Rymar–Rudzińska, Maria Borowska