DZIEŃ PAPIESKI 2017

Jesteś tu: » Aktualności » DZIEŃ PAPIESKI 2017

DZIEŃ PAPIESKI 2017

23 października 2017r. społeczność naszej szkoły spotkała się

na apelu poświeconym pamięci o polskim papieżu - św. Janie Pawle II.

W przygotowanie apelu aktywnie włączyli się uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych przy zaangażowaniu i pomocy nauczycieli.  16 października minęła 39 rocznica wyboru polskiego kardynała, Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  Montaż słowno - muzyczny zaprezentowany przez uczniów przybliżył nam Jego nauczanie, które  jest wartością aktualną, ponadczasową i skierowaną do każdego z nas.  Święty Jan Paweł II to wychowawca i przyjaciel młodych. Poszukiwanie Absolutu, sensu i pełni życia jest właściwe człowiekowi, a w sposób szczególny młodzieży. Papież wskazywał młodym, by nie zadawalali się tym,  co jest poniżej najwyższych ideałów! By nie dawali się zniechęcić  tym, którzy rozczarowani życiem nie słyszą głębszych i bardziej autentycznych pragnień ich serca. Zachęcał aby, nie zgadzać się na nijakie rozrywki, przelotne mody i propozycje, które umniejszają godność człowieka i nie służą jego rozwojowi. Uczył młodych szacunku dla rodziny i podkreślał role więzi miedzypokoleniowych dla ukształtowania człowieka szczęśliwego, kochanego i potrafiącego kochać.

Jan Paweł II, który przybył do Rzymu w październiku 1978 roku z dalekiego kraju, zawsze z wielką dumą i  troską mówił o swojej ojczyźnie - Polsce. Wielką troską Ojca Świętego były losy Polski.  Papież uczył nas zachwytu nad pięknem polskiej ziemi i bogactwem kultury narodowej.

Koordynacja i prowadzenie: Lucyna Grzyb, Elżbieta Zagórska

Zdjęcia: Wioletta Wzięch