Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski

Jesteś tu: » Aktualności » Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski

Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski

W dniu 21 października na sali gimnastycznej sanatorium odbyło się podsumowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Spośród dzieci, wybrane zostały 4 pary, które miały za zadanie dotrzeć do czterech wyznaczonych punktów, gdzie następnie należało prawidłowo posłużyć się swoimi zmysłami: węchu, smaku, słuchu i dotyku. Jedna osoba z pary miała przewiązane oczy szalem, zaś druga miała za zadanie za pośrednictwem mikrofonu odpowiednio nakierować osobę, która odgrywała rolę osoby niewidomej. Zabawa udała się znakomicie, a dzieci wykazały się naprawdę nieźle rozwiniętymi zmysłami smaku, węchu, słuchu i dotyku.

Koordynacja: Dorota Nowak, Kamil Studziński, Katarzyna Nawrocka
Tekst i zdjęcia: Kamil Studziński

Wprowadziła: Aneta Okrasińska

18 października również na zajęciach dydaktycznych już kolejny raz  uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Święto to po raz pierwszy obchodzono w 1964 r. Zapoczątkowała je jedna z amerykańskich organizacji inwalidów wzroku- Krajowa Federacja Niewidomych. W Polsce Dzień Białej Laski to bardzo ważne święto.

Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się w organizację obchodów tego dnia. Zorganizował apel, który przybliżył wszystkim uczniom problemy i potrzeby osób niedowidzących i niewidomych.

Podczas apelu zobaczyliśmy ciekawe filmy edukacyjne. Już teraz każdy z nas wie, w jaki sposób możemy pomóc osobom niedowidzącym i niewidomym. To takie ważne w codziennym życiu każdego człowieka!

Koordynacja: Arleta Kwaśniewska, Emilia Nowak-Lasek
Tekst i zdjęcia: Arleta Kwaśniewska