Wycieczka do Torunia

Jesteś tu: » Aktualności » Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

10 grudnia dzieci z obecnego turnusu wybrały się na wycieczkę do Torunia.

Tym razem w planie zwiedzania grodu Kopernika znajdowało się planetarium oraz toruńska starówka. Po obejrzeniu seansu w planetarium na temat Gwiazdy Betlejemskiej, wychowawca Pan Kamil Studziński oprowadził grupę po najciekawszych zabytkach Torunia. Dzieci usłyszały legendy związane z nazwą zwiedzanego miasta, krzywą wierzą, oraz flisakiem. Usłyszały również kilka ciekawostek historycznych na temat ratusza i Kościoła Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny. W kolejnym etapie wycieczki, dzieci miały możliwość zrobienia drobnych zakupów w odbywającym się na starówce jarmarku bożonarodzeniowym. To była wspaniała wyprawa, okraszona cudownym, bożonarodzeniowym wystrojem miasta, które jeszcze bardziej przybliżyło nam atmosferę nadchodzących świąt.

Zdjęcia, tekst: Kamil Studziński
Koordynacja: Małgorzata Szwajkowska, Renata Aleksandrowicz, Maria Roszak, Aneta Okrasińska, Kamil Studziński

Wprowadziła: A. Okrasińska