Zabawa i nauka w czasie ferii ogólnopolskich

Jesteś tu: » Aktualności » Zabawa i nauka w czasie ferii ogólnopolskich

Zabawa i nauka w czasie ferii ogólnopolskich

W ramach ogólnopolskich ferii zimowych w naszej placówce na etapie edukacji wczesnoszkolnej  oraz w oddziałach przedszkolnych zostały przygotowane różnorodne zajęcia, które mają służyć wzbogaceniu dzieci w nowe umiejętności i sprawności, a także zapewnieniu najmłodszym uczniom dużej dozy uśmiechu i radości. 

 

 


25.01.2018  „W zdrowym ciele zdrowy duch”


Jednym z przedsięwzięć związanych z ogólnopolskimi zimowymi feriami było zorganizowanie zajęć o charakterze sportowym. Głównym zamierzeniem było uświadomienie najmłodszym dzieciom jak ważny jest ruch dla naszego organizmu. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie i radośnie można uczestniczyć zgodnie z zasadą fair play w rywalizacji sportowej. Na korytarzu szkolnym ustawione były różne wariacje torów przeszkód. Były też konkurencje wymagające precyzji, celności i uwagi. Udział w zabawach dostarczył naszym milusińskim dużo radości i uśmiechu na twarzy.


26.01.2018  Robimy ciasteczka i ozdoby z masy solnej


W dniu 26.01.2018 dzieci miały możliwość zdobycia umiejętności wyrabiania ciasta z masy solnej oraz wykonania fantazyjnych dekoracji na przygotowywanych przez siebie wzorach. Oprócz tradycyjnych dodatków w postaci kulek, groszków, koralików, pestek dyni czy słonecznika itp.; każda wykonana praca była przez dzieci malowana kolorowymi farbkami.  Wypieczone w sanatoryjnej kuchni ozdoby nabrały pięknego wyglądu. Szkoda, że nie można ich było zjeść, choć wyglądały na przepyszne..


29.01.2018 Robimy maski karnawałowe na bal


Karnawał czas zacząć... Ale, by dobrze się przygotować muszą być wykonane maski karnawałowe. Nasi najmłodsi przy użyciu kredek, pisaków i innych środków malarskich wyczarowali przepiękne maski. Wzory były tak różnorodne jak pomysłowość i kreatywność naszych podopiecznych. Po wykonaniu masek zabawa była przednia. A więc dalej ruszmy w tany... .Taniec z balonem czy zabawa ze znikającymi krzesłami i wiele, wiele innych dostarczyły dużo śmiechu, radości i szczęścia .


Pocztówka dla zdrówka


Dzieci przyjechały do Ciechocinka aby wzmocnić swoje ciało, polepszyć stan zdrowia,  nabyć dawkę odporności i dowiedzieć się, co zrobić, aby być zdrowszym. Kiedy posiadły już odrobinę wiedzy, wysyłały z uzdrowiska „Pocztówki dla zdrówka” zachwalając atrakcje turystyczne naszego uzdrowiska. Przekazały swym rówieśnikom rysunkowe pozdrowienia i zachęcały do odwiedzenia  Ciechocinka, który jak głosi jedno z haseł „uzdrawia potężnie”.


Koordynatorzy: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego

Tekst: A. Cypko

Zdjęcia: W. Wzięch

Wprowadziła:W. WzięchOpracowanie: szkolnastrona.pl