Retrospekcja z uśmiechem

Jesteś tu: » Aktualności » Retrospekcja z uśmiechem

Retrospekcja z uśmiechem

Pożegnania nie zawsze muszą kojarzyć się z typową nostalgią czy łzami, bywa, że zaskakują nas radością i nadzieją na następne, równie wspaniałe, wspólnie spędzone chwile.

Mamy nadzieję, iż 5 lutego tak właśnie zostanie zapamiętany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Ciechocinku.  Samorząd Uczniowski przygotował tego dnia mnóstwo atrakcji. Na początek braci uczniowskiej zaprezentowała się spektaklem „Pokój” grupa młodych adeptów aktorstwa skupiona wokół  reaktywowanego w okresie ferii zimowych Teatrzyku Profilaktycznego. Młodzi aktorzy w czterech odsłonach wcielili się w role osób z typowymi dla nastolatków problemami. Bieda, negatywny wpływ kolegów, uzależnienia i brak akceptacji w grupie rówieśniczej to tylko niektóre spośród wielu zagrożeń czyhających na przeciętnego dzieciaka. Jak uniknąć wykluczenia, gdzie szukać wsparcia i pomocy? Sugestywna gra, cudowna ekspresja, wymowne rekwizyty zdaje się przemówiły do publiczności, która żywiołowo oklaskiwała występujących.

Równie burzliwymi owacjami przyjęto multimedialną prezentację zatytułowaną „Ale to już było…”, nawiązującą do wszystkich ważnych wydarzeń szkolnych, wśród których były konkursy literackie, historyczne, plastyczne i językowe, zabawy, recitale oraz goście wnoszący w środowisko szkoły sanatoryjnej powiew duchowej energii czy szaleńczych tańców  - zumby czy belgijki. Potem były nagrody, dyplomy, wyróżnienia, wspólne zdjęcia i podziękowania liderom Samorządu za doskonale wykonaną pracę. Wreszcie na koniec, by zwieńczyć dzieło, nasi samorządowcy przygotowali nie lada niespodziankę. Przed publicznością pojawili się Czerwony Kapturek, krwiożerczy wilk odziany w futro, myśliwy, mama i babunia Kapturka, aby z kunsztem godnym mistrzów zaprezentować tę popularną baśń w wersji humorystyczno-lingwistycznej. Gesty, mimika, ruch sceniczny, warstwa tekstowa wywoływały wśród widzów salwy niepohamowanej radości.

Julio, Olu, Kubusiu, Wiktorze, dziękujemy!!!

Tekst: Beata Sobczak

Koordynatorzy: B. Sobczak, A. Andryszewska,J. Kuszyński