Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej - „ABC Młodego Ratownika”

Jesteś tu: » Aktualności » Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej - „ABC Młodego Ratownika”

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej - „ABC Młodego Ratownika”

W okresie ferii zimowych przeprowadzono zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, osobom, które uległy wypadkom.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych – dla dzieci młodszych i starszych.

Podczas zajęć uczniowie w formie praktycznych ćwiczeń  przypomnieli sobie jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje.

W szkoleniu wykorzystano filmy edukacyjne, podręczniki do nauki pierwszej pomocy. Pozytywnym efektem podjętych przez nas działań jest to, że od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Dzięki tym zajęciom uczymy ich odpowiedzialności za siebie i innych.

Odpowiedzialni: M. Szwajkowska, A. Zielińska, J. Handziuk