Trudna droga do wolności

Jesteś tu: » Aktualności » Trudna droga do wolności

Trudna droga do wolności

Pomimo tego, że turnus od  6 lutego do 5 marca upłynął pod znakiem ferii zimowych, w ostatnim tygodniu pobytu w szkole odbyła sie  II edycja konkursu historycznego „Trudna droga do wolności".

Przebiegał on równolegle na dwóch poziomach edukacyjnych (uczniowie klas IV-VI SP i VII SP - III gimnazjum). Codziennie ukazywała sie nowa zagadka historyczna, na którą należało podać odpowiedź. Zadania nie były łatwe, oprócz wiedzy historycznej należało się wykazać znajomością literatury, malarstwa, muzyki. Szukać podpowiedzi w różnych źródłach, nie tylko w internecie ale również sięgnąć do słowników i encyklopedii. Najbardziej wytrwali otrzymali oceny bdb z historii, a liderzy dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez panią Agnieszkę Andryszewską. Laur zwycięstwa przypadł uczniowi klasy III gimnazjum Dawidowi Pietrusińskiemu i uczennicy klasy VII  SP Zuzannie Simińskiej. Gratulujemy!

5 marca uczniowie uczestniczyli w okolicznościowym apelu związanym z Rokiem Niepodległości przygotowanym przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Uczennice klasy III gimnazjum, przedstawiły prezentacje multimedialną przygotowaną pod kierunkiem nauczycielki historii, pani Agnieszki Andryszewskiej pt. „Drogi do wolności”.  W wielkim skrócie mogliśmy sobie przypomnieć najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny od III rozbioru do odzyskania niepodległości w 1918 roku, prześledzić zmieniające się granice naszego kraju od Mieszka I do czasów współczesnych oraz obejrzeć film animowany Tomasza Bagińskiego „Animowana historia Polski" z 2010 roku. Apel pomimo historycznego charakteru wzbudził zainteresowanie uczniów. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym w tak krótkim czasie mogliśmy zrobić tak wiele.


Koordynacja: A. Andryszewska
Tekst: A. Andryszewska

Zdjęcia: W. Wzięch

Wprowadziła: W. WzięchOpracowanie: szkolnastrona.pl