Spotkania z Bajkowozem

Jesteś tu: » Aktualności » Spotkania z Bajkowozem

Spotkania z Bajkowozem

W miesiącu marcu dzieci przebywające na leczeniu w naszym sanatorium po raz kolejny miały okazję poznać  skarby wędrującej  szpitalnej biblioteki i przenieść  się do świata książki.

Najmłodsi  uczniowie odkrywali zawartość kolorowego Bajkowozu. Zachwycali się niesamowitymi skarbami ukrytymi w szufladkach ,nakręcały pozytywkę, oglądały książki, zadawały mnóstwo pytań. Na zajęciach poznały również moc magicznego długopisu, który trzymany w ręku z domieszką naszej wyobraźni otwiera niezwykłe możliwości. Uczestnicy wspólnie rysowali na dużym arkuszu papieru drzewko szczęścia. Każdy z nich ozdabiał swoją gałązkę i przyklejał do drzewka, następnie używając magicznego długopisu pisał  na listku coś miłego o koledze lub koleżance i wieszał  na drzewku. Na koniec  spotkania dzieci wspólnie wyeksponowały drzewko szczęścia na korytarzu szkolnym. Były bardzo zadowolone i dumne ze swojej pracy, a czas spędzony razem pomógł zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Koordynatorzy: W. Wzięch, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
Tekst: W. Wzięch