227 rocznica Konstytucji 3 Maja i 100-lecie ZHP

Jesteś tu: » Aktualności » 227 rocznica Konstytucji 3 Maja i 100-lecie ZHP

227 rocznica Konstytucji 3 Maja i 100-lecie ZHP

Dnia 30.04.2018r. samorząd szkolny pod opieką p. L. Grzyb oraz p. E. Zagórskiej przygotował uroczysty apel patriotyczny poświęcony 100- letniej rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego ,rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi.

Powołany z tej okazji chórek szkolny wykonał popularne harcerskie piosenki „Płonie ognisko i szumią knieje”, „Mój świat”, „Gdzie ta keja”. Uczennice klasy VII przekazały podstawowe informacje o organizacji  i głównych celach działania ZHP. Uczennice, które należą do harcerstwa w swoich macierzystych szkołach ubrały swoje mundurki. Uczennice klasy III gimnazjum  zaprezentowały przygotowaną na lekcji wiedzy o społeczeństwie pod opieką p. A. Andryszewskiej prezentację multimedialną poświęconą historii ZHP. W drugiej części apelu przewodnicząca samorządu szkolnego Oliwia Sroka przedstawiła zebranym informacje związane z 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przypadającym 2 maja Dniu Flagi. Wspólnie obejrzeliśmy krótki film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Symbole narodowe”. Chórek szkolny wykonał pieśni „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Flaga”. Zebranie społeczności szkolnej było też okazją do podziękowania uczniom zaangażowanym w prace samorządu szkolnego. Wręczono pamiątkowe dyplomy. Nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie apelu podziękowała p. dyrektor szkoły E. Giza.

Koordynator: L. Grzyb, E. Zagórska
Tekst: E. Zagórska