Dzień Dziecka

Jesteś tu: » Aktualności » Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowy dzień -Dzień Dziecka. W Zespole Szkół nr 1 w Ciechocinku  także był wyjątkowy.

Dla młodych kuracjuszy a jednocześnie uczniów naszej szkoły, przygotowano szereg atrakcji.

Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych  zaprezentował program artystyczny pt.  „ZAKOCHANI W CIECHOCINKU” przygotowany przez Panią Elżbietę Malinowską i Panią Marię Relugę.

Następnie uczniowie przystąpili do konkursu pt. „Polskie piosenki harcerskie tłumaczone na język angielski”,  który organizowany był w ramach projektu edukacyjnego „ Translatoryka na wesoło”,  którego autorką jest Pani mgr Katarzyna Wierska, wykładowca języka angielskiego w Studium Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczo- Technologicznego w Bydgoszczy. Uczniowie  zaprezentowali  polskie piosenki harcerskie, przetłumaczone na język angielski, (urozmaiceniem były scenki, w języku angielskim, obrazujące  sytuacje z którymi możemy się spotkać  na co dzień). Teksty piosenek harcerskich, to  oryginalne tłumaczenia uczniów,  przy dużym wsparciu nauczyciela języka angielskiego Pana Jana Kuszyńskiego. Oprawę muzyczną przygotowała nauczycielka muzyki Pani Elżbieta Zagórska.

W dalszej  części obchodów Dnia Dziecka, uczniowie, nauczyciele, oraz rodzice wzięli udział w  III edycji Ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pt. „ Jak nie czytam, Jak czytam”. Akcja ta, ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że dzieci i młodzież czytają więcej, niż dorośli. Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne. Nasz rekord to 120 osób czytających jednocześnie.

Na zakończenie dnia uczniowie wzięli udział w ognisku z pieczeniem kiełbasek, na którym podsumowano pracę Samorządu Uczniowskiego, oraz wręczono nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „Ciechocinek w oczach młodych kuracjuszy”, organizowanego przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego Panią Liliannę Wasilkowską.

Dzień Dziecka w naszej szkole był pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Koordynatorzy: B. Skolasińska-Borowicka, L. Wasilkowska
Tekst: B. Skolasińska