Spotkania z Bajkowozem

Jesteś tu: » Aktualności » Spotkania z Bajkowozem

Spotkania z Bajkowozem

W miesiącu czerwcu po raz kolejny na szkolnym korytarzu pojawił się Bajkowóz, a wraz z nim uśmiech i pozytywna energia wśród pacjentów naszego szpitala.

Na zajęciach najmłodsi uczniowie poznali sekretne życie wędrującej szpitalnej biblioteki, czyli magiczne przedmioty, tajemnicze schowki, skrytki i ciekawe książki.
Uczestnicy spotkania poznali przygody Kuby i Buby, którzy są bohaterami książki
,,Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko”. Jej autorem jest Grzegorz Kasdepke, niezwykle popularny wśród dzieci i rodziców serii o przygodach Kuby i Buby.
Pierwsza wizyta w szpitalu czy sanatorium to prawdziwa przygoda. Ale tak naprawdę nie ma czego się bać. Cały personel szpitala, sanatorium robi wszystko, aby dzieci były najważniejsze, wyzdrowiały i wróciły do domu. Przypomina im o tym Karta Praw Dziecka Pacjenta, opracowana wspólnie przez Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Pacjenta.
Kuba i Buba – bohaterowie książki w przystępny sposób, wyjaśniają czym jest Karta Praw Dziecka Pacjenta, dlaczego warto słuchać wskazówek lekarza, do kogo zwrócić się o pomoc, czym jest tajemnica lekarska, a także co można i czego nie można robić w szpitalu.
Zapoznanie z pierwszymi rozdziałami książki pozwoliło nam przeżyć przygodę pełną zwrotów akcji i śmiechu.


Koordynacja: W. Wzięch, A. Chmielewska, A. Cypko, K. Serocka
Tekst: W. Wzięch
Zdjęcia: W. Wzięch
Wprowadziła: W. Wzięch


Opracowanie: szkolnastrona.pl