,,Bezpieczne wakacje" - Spotkanie z policjantem

Jesteś tu: » Aktualności » ,,Bezpieczne wakacje" - Spotkanie z policjantem

,,Bezpieczne wakacje" - Spotkanie z policjantem

Wakacje, to czas na wypoczynek i zabawę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że w tym okresie szczególnie musimy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

W naszej szkole odbyły się prelekcje na temat zagrożeń, z jakimi dzieci mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku. Zajęcia zostały zorganizowane w dwóch grupach wiekowych. Poprowadzili je policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim

Celem spotkań było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w podróży, nad wodą, w ruchu drogowym, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz rozsądnego korzystania z internetu. W grupach starszych zwrócono szczególną uwagę na uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa (narkotyki, dopalacze) oraz kształtowanie wyobrażni, jak ustrzec się przed zagrożeniami.

Była to okazja, aby przypomnieć sobie, w jaki sposób należy postępować w sytuacjach trudnych, gdy potrzebujemy pomocy -  o powiadomieniu osoby dorosłej oraz odpowiednich służb pod numerami alarmowymi.

Na zakończenie dzieci wręczyły zaproszonym gościom podziękowanieza poświęcony czas i dobre rady

Koordynatorzy: M. Roszak, M. Rymar- Rudzińska, J. Handziuk, M. Borowska

Tekst: M. Borowska